Na tej stronie używamy Twoich plików cookies oraz podobnych funkcji do prawidłowego działania strony, które są przetwarzane jedynie w tym celu. Administratorem danych jest firma Kamienna Grota.

Parapety i blaty

Posiadamy w naszej ofercie materiały, z których wykonujemy:

  • parapety wewnętrzne i zewnętrzne
  • elementy architektury wnętrza
  • blaty łazienkowe
  • blaty kuchenne

Największą popularnością cieszą się konglomeraty marmurowe, z których wykonujemy najczęściej parapety do wnętrz oraz blaty łazienkowe. Konglomerat, inaczej nazywany aglomarmurem to mieszanka naturalnego marmuru ze spoiwem z żywicy. Kamień stanowi w tej mieszance 95%. To powoduje, że materiał ma zbliżone właściwości i wygląd do naturalnego marmuru. W naszej ofercie można znaleźć kilkadziesiąt wzorów aglomarmuru. Parapety wykonujemy na zadany wymiar podany przez klienta. Średni czas oczekiwania na zamówienie to 7 dni roboczych. 

Na blaty łazienkowe, materiał jest wycinany i obrabiany w zależności od żądanych wymiarów. Dodatkowo możemy wykonać odpowiednie otwory na umywalkę, baterię oraz dodać wzmocnienie jeżeli zachodzi taka potrzeba. Wszystkie blaty łazienkowe są dodatkowo impregnowane i robimy je tylko i wyłącznie w takiej wersji. 

 

WZORY PARAPETÓW Z AGLOMARMURU 

breccia oniciata
       

 

Posiadamy w ofercie również granity - z nich najczęściej wykonujemy parapety zewnętrzne, blaty kuchenne, elementy architektury zewnętrznej i wewnętrznej. Są to materiały o bardzo dobrych właściwościach, które znajdują zastosowanie tam, gdzie są potrzebne lepsze parametry: odporność na przebarwienia, zmiany temperatury czy zarysowania powierzchni. Co za tym idzie cena granitu jest odpowiednio wyższa, a wzornictwo w pewien sposób ograniczone.

Innym materiałem, który oferujemy jest beton - możemy wykonać z niego schody, blaty, parapety i inne elementy architektoniczne, zarówno do wnętrz jak i do części ogrodowych. W naszej ofercie, w innych działach, jest sporo gotowych elementów z betonu, jednak jest możliwość wykonania nawet indywidualnych produktów.